• Rohy 8 : 7 ( 3 : 3, 5 : 4 ),
  • Ofsajdy 3 : 4 ( 2 : 1, 1 : 3 ),
  • Fauly 10 : 13 ( 3 : 6, 7 : 7 ).

• OUT 60 min. KŘÍŽ Martin (21)  -  IN 60 min. KORSELT Matyáš (57).

"Ve středu 19. 7. odehrál B-tým Sklářů další přípravné utkání, tentokrát ve fotbalovém areálu SK Roudnice nad Labem. Soupeřem mu byl minulou sezónu ještě druholigový tým SK Slavia Praha B, který od nové sezóny bude působit ve skupině A Fortuna České fotbalové ligy pod vedením hlavního trenéra Davida Střihavky a jeho asistentů Milana Černého, Tomáše Jablonského a Ivo Knoflíčka.

Úvod patřil jednoznačně mladým talentovaným hráčům v sešívaných dresech, kteří se často dostávali do šestnáctky Sklářů a brankář žluto-modrých Jan Grümann tak musel být neustále ve střehu. První branka Slavie padla v 17.minutě, kdy po zaváhání defenzivy Teplic zpětnou přihrávku Davida Planka uklidil přesnou střelou k levé tyči Adam Pudil – 0:1. Od 25 minuty se začali do hry dostávat také Teplice a vypracovali si i několik zajímavých příležitostí. Nejdříve v nadějné pozici střelu Dominika Procházka zblokovala slávistická obrana a o dvě minuty později si míč před šestnáctkou sešívaných vyměnil Jakub Emmer s Michalem Trnovcem, ale prvně jmenovaného v gólové pozici zastavil praporek asistenta rozhodčího pro těsné postavení mimo hru. Ve 29.minutě opět zafungovala spolupráce Dominika Procházky a Jakuba Emmera, kdy střelu aktivního a skvěle se pohybujícího Procházky opět na poslední chvíli zblokovala pozorná defenziva Slavie. O 10 minut později teplický obránce Václav Bartoš ohrozil branku hostí nepříjemnou střelou přímo z rohového kopu, ale brankáře Slavatu nepřekonal. Těsně před závěrem úvodního poločasu z rychlého brejku zahrozila ještě Slavie, ale teplickým obráncům se podařilo na poslední chvíli slibně se rozvíjející akci sešívaných zastavit. A tak šli oba týmy do kabin za úmorného vedra a za jednobrankového vedení hráčů v červeno-bílých dresech.

I do druhého poločasu vstoupila aktivněji Slavie, ale branku Teplic hájil skvělým způsobem Radek Charvát a nedovil slávistům dotáhnout nadějné příležitosti do gólového zakončení. V 64.minutě získal míč ve středu hřiště Jakub Emmer, obešel několik protihráčů a do šance poslal Dominika Procházku, kterého už po několikáté v utkání na poslední chvíli v nadějné pozici zablokovala slávistická defenziva. V 73.minutě se podařilo Slavii vstřelit druhou branku, kdy po rohovém kopu trefil Daniel Toula tyč, míč se odrazil k nohám Babacara Sy, kterého napoprvé vychytal Radek Charvát, ale na jeho druhou střelu již bohužel nedosáhl – 0:2. V 77.minutě prověřil tvrdou střelou k tyči brankáře Dvořáka Jonáš Bzura, ale slávistický brankář jeho nadějný pokus skvěle zlikvidoval. V 79.minutě hlavička Pavla Hrdličky po centru Jonáše Bzury plachtila do levého horního rohu branky Slavie, ale brankář Dvořák byl opět na svém místě. A tak nakonec v 81.minutě udeřili hosté potřetí. Nejprve teplický brankář Radek Charvát skvěle zlikvidoval šanci Babacara Sy a následně i dorážku Matěje Zachovala, ale třetí střelu po sobě v podání Eliáše Pitáka již nestačil pokrýt – 0:3. V 83.minutě mohli korigovat výsledek ještě tepličtí, ale prudký centr Václava Bartoše z pravé strany poslal šikovnou tečí jen nad branku Slavie Matyáš Vachoušek."

"Chtěl bych poděkovat vedení mládeže pražské Slavie za možnost utkat se s takto kvalitním soupeřem, kde téměř na všech postech působí talentovaní reprezentanti a který nás ve všech směrech dokonale prověřil.

Slavie vstoupila do utkání aktivně a prvních 25 minut se odehrálo zcela v její režii. Těší mě, že se pak i náš tým dokázal dostat do hry a vytvořili jsme si i několik nadějných příležitostí ke vstřelení branky, ale bohužel bez gólového efektu. Kluci v úmorném vedru a po náročném soustředění dřeli a proto jim z tohoto pohledu nemohu nic vytknout. Poměrně dlouho se nám dařilo držet těsný výsledek, ale bez vstřelené branky se proti soupeři jako je Slavia nedá uspět.

I přes velké vyčerpání mě těší fakt, že se nikdo z hráčů vážněji nezranil a že můžeme i nadále v plné síle pokračovat v přípravě na blížící se start nového ročníku ČFL. Již v sobotu dopoledne od 10:15 nás čeká další náročné přípravné utkání, kdy zajíždíme na hřiště ambiciózního Sokola Hostouň."