• Fauly 16 : 13 ( 6 : 6, 10 : 7 ).

• OUT 60 min. NĚMEČEK Luděk (1)  -  IN 60 min. GRÜMANN Jan (31),
  • OUT 65 min. KÖSTL David (55)  -  IN 65 min. TRNOVEC Michal (24),
  • OUT 65 min. BERÁNEK Marek (46)  -  IN 65 min. BZURA Jonáš (49).

"Po středečním přípravném utkání s rezervou pražské Slavie odehrál B-tým Sklářů již druhý duel během jediného týdne. V sobotu 22. 7. na Stadionu Vojtěcha Zeithamla mu byl soupeřem ambiciózní domácí tým Sokol Hostouň, hrající skupinu A České fotbalové ligy.

Úvodních 30 minut se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami obou dnešních soupeřů bez jediné vážnější brankové příležitosti. Poprvé se k ohrožení domácí branky dostali hosté ve 32.minutě, když po rohovém kopu a následné hlavičce stopera Pavla Hrdličky skončil míč jen těsně vedle levé tyče branky Viktora Pančeva. O čtyři minuty později se domácího brankáře snažil nachytat střelou k pravé tyči testovaný arménský záložník David Vardarian, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci a do branky Hostouně tak nepronikl. Z následného protiútoku udeřili domácí, když se na levé straně dostal do těsné blízkosti branky teplického Luďka Němečka útočník tmavé pleti Graham Etemike a místo předpokládané zpětné přihrávky zvolil z těžkého úhlu přímou střelu, která nakonec k překvapení všech skončila v teplické síti – 1:0. V samotném závěru první půle mohl vyrovnat Michal Trnovec, když postupoval sám z levé strany na branku hostouňského Pančeva, ale míč bohužel ideálně netrefil a ten skončil jen těsně mimo domácí tyče.

Do druhého poločasu šli hosté s jednoznačným cílem vstřelil co možná nejdříve vyrovnávající branku. Domácí ale byli proti a již tři minuty po zahájení druhé půle po rychlém brejku do rozhozené obrany Sklářů udeřili podruhé. A byl to opět třiadvacetiletý nigerijský útočník Graham Etemike, který znovu z těsné blízkosti překonal hostujícího brankáře Luďka Němečka – 2:0. Skláři následně vrhli všechny síly do útoku a snažili se o vstřelení kontaktní branky. Nejblíže k ní měl v 79.minutě Jonáš Bzura, který po přihrávce Dominika Procházky trefil břevno. O několik vteřin později se dostal do obrovské šance sám před brankáře Kolodzieje teplický Patrik Život, ale jeho hlavička měla slabší intenzitu a nakonec neskončila v síti domácích. V 88.minutě nebylo hostům opět přáno, to když Michal Trnovec téměř ze 30-ti metrů parádní střelou trefil opět pouze břevno branky Hostouně. Domácí se tak nakonec mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího Tomáše Bauma radovat z výhry, která pro ně byla generálkou na předkolo MOL CUPU příští týden na hřišti divizního celku SK Hořovice."

"Domácí Houstouň pod vedením trenéra Dominika Rodingera proti nám předvedla takticky vyspělý výkon, byla maximálně efektivní a po zásluze dnes urvala vítězství.

V první půli bylo držení míče na naší straně, ale naše akce končily většinou na hranici šestnáctky domácích. Byli jsme v předfinální a finální fázi málo nebezpeční a málo důrazní. Hostouň byla naopak maximálně efektivní, když její jediná střela nakonec skončila v naší síti.

Ve druhém poločase jsem vystřídal 6 hráčů, ale než se na hřišti stačili rozkoukat, prohrávali jsme již o dvě branky. Ve zbývajících minutách utkání jsme měli optickou převahu, domácí jsme zatlačili na jejich polovinu, ale i přes několik zajímavých příležitostí se nám nepodařilo vstřelit jedinou branku a proto odjíždíme z Hostouně s prázdnou.

Musíme teď hlavně kvalitně zregenerovat, dostat z hráčů únavu z náročného týdne a zodpovědně se připravit na generálku před zahájením ČFL, kterou odehrajeme příští sobotu 29. 7. od 10:15 na hřišti v Březiněvsi proti domácí celku FK Admira Praha."

Kompletní fotoalbum ➡️ ZDE ( by Lukáš Horníček - Sokol Hostouň )