MUŽI B: Sokol Brozany vs. FK Teplice B - 3:1

Ročník 2020/21 - 1.koloneděle 23.08.202017:00 - hřiště Brozany

Branky Teplic

33. Šup Dominik (p) - 2:1.

Záznam celého utkání na webu  TV.com  sledujte ZDE.

Komentovanou reportáž z celého utkání na webu  Onlajny.cz  čtěte ZDE.

Statistiky utkání: Střely na branku 4:6 (2:2, 2:4) - Střely mimo branku 2:2 (2:1, 0:1) - Zblokované střely 2:1 (1:1, 1:0) - Střely celkem 8:9 (5:4, 3:5) - Vyložené šance 1:3 (1:2, 0:1) - Ofsajdy 1:2 (0:1, 1:1) - Rohové kopy 3:3 (0:3, 3:0)  - Fauly 11:15 (4:8, 7:7).

Sestava Teplic: Plachý Jan - Kodad Ladislav, Kodeš Petr, Čítek Vojtěch, Šimeček Michal ( 80. Liška Lukáš ) - Ljevakovič Admir (K) - Švejda Zdeněk ( 65. Hora Jakub ), Kováč Daniel ( 65. Černý Václav ), Baftijar Besir ( 80. Vobecký Marek ), Radosta Matěj - Šup Dominik.

Náhradníci Teplic: Četverik Lukáš (B) - Zaspal Jaroslav.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí, Boroschová Lenka - masér.

Rozhodčí: Krejsa Josef - Švagr Tomáš, Lafek David.

Delegát: Petřík Petr.

Žluté karty Brozan:  75.  Hruštinec Jakub,  90.  Krátký Marek.

Žluté karty Teplic 35.  Baftijar Besir,  73.  Kodeš Petr.

Stadion: Brozany / přírodní tráva.

Diváků: 324.

Průběh utkání:

"Brozany z prvních dvou střel na teplickou branku dali dva góly. Nejprve v 9.minutě vyražený centr Plachého dorazil k levé tyči Gebert – 1:0. V 11.minutě Plachý reflexivně zlikvidoval vyloženou šanci Krátkého z bezprostřední blízkosti, ale odražený míč z 10-ti metrů dorazil do odkrytého levého spodního rohu branky neobsazený Chukwuma – 2:0. Skvělý začátek pro domácí, těžký direkt pro Teplice. Skláři se ale nevzdávali a snažili se o vstřelení kontaktní branky. Ve 27.minutě našel Švejda autovým vhazováním na pravé straně volného Radostu, ten šikovně obešel ve vápně bránícího Krátkého a přihrál na penaltě číhajícímu Kodešovi, který byl při pokusu o zakončení zezadu sražen domácími obránci, ale píšťalka připravená v ústech rozhodčího Krejsy nakonec zůstala němá. Ve 33.minutě po rychlém brejku po ose Ljevakovič – Baftijar – Kodad, posledně jmenovaný poslal zprava před branku prudký polovysoký centr, který brozanský stoper ve skluzu zcela evidentně zasáhl rukou a to už sudí Krejsa musel pískat. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Šup do protipohybu brankáře Havránka – 2:1. Ve 36.minutě tepličtí chtěli přejít do rychlého kontru, který ale zastavil v jeho samotném zárodku rozhodčí Krejsa a k překvapení hostů nařídil pro domácí nepřímý kop na hranici šestnáctky Teplic po údajně nafilmovaném pádu agilního Baftijara, který na cestu ještě vyfasoval žlutou kartu. Brozany nabídnutou příležitost opět využili, když Výborný po lehkém přiklepnutí Hruštince a Geberta přesně trefil levý horní roh branky bezmocného Plachého – 3:1. Další zlomový moment pro teplické přišel ve 44.minutě, kdy nástřel Radosty z brankové čáry do malého vápna dorážel z bezprostřední blízkosti Šup dle videozáznamu ve zcela regulérním postavení ještě o několik desítek centimetrů zpět za stoperem Hruštincem, které ale pomezní Švagr nepochopitelně posoudil jako údajný ofsajd. Diváci tak mohli sledovat vyrovnané utkání, ale s dvoubrankovým poločasovým vedení 3:1 pro domácí Brozany. Ve druhé půli se sice hra přelévala z jedné strany na druhou, tepličtí měli míč o něco více na svých kopačkách, ale dlouho žádná větší příležitost nepřicházela. Nejvíce ohrožoval branku Brozan na hrotu aktivně hrající Šup a také rychlonohý Radosta, kdy oba tváří v tvář brankáři Havránkovi bohužel nedokázali své šance proměnit a nevykřesali tak naději na případný bodový zisk pro žluto-modré. Do závěrečného hvizdu rozhodčího se tak skóre ze závěru první půle již nezměnilo a tak tři body nakonec zůstali v Brozanech. Domácí byli v dnešním utkání maximálně efektivní a nabídnuté šance dokázali díky důrazu svých ofenzivních hráčů proměnit v rozhodující branky."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

"Myslím, že jsme na Brozany byli dobře nachystaní, celý týden před utkáním vypadal velmi slušně a byli jsme plní energie, ale prvních 10 minut utkání, dvě velké hrubice a bylo dá se říct po zápase. Soupeře jsme měli načteného, ale po inkasovaných brankách se nám ještě více zatáhl a my těžce překonávali jeho hluboký blok. Ve chvílích, kdy jsme snížili stav a začali na hřišti domácí přehrávat, přišla třetí branka v naší síti. Nutno říct, že opět po naší zbytečné a nevynucené chybě. Takhle jsme si to vůbec nepředstavovali, a i když snaha hráčů byla enormní tak šancí jsme si tolik do poločasu nevypracovali až na jeden neuznaný gól. Do druhého jsme šli s jasným cílem utkání otočit v náš prospěch. Domácí však dobře bránili a my se do nich těžce dostávali, proto jsme i po 15-ti minutách vystřídali a změnili rozestavení. Rázem jsme na hřišti jasně převzali otěže hry, ale blok domácích pracoval velmi dobře a my až na velkou šanci Radosty a několik závarů při centrech ze stran si více šancí nevypracovali a odešli po porážce 1:3 velice zklamaní."