CHLUMEC N.CIDLINOU - TEPLICE B 3:4 (2:1)

10. kolo, 3. česká fotbalová liga - skupina B,
FK Chlumec nad Cidlinou FK Teplice
3:4
Logo

Statistiky

BRANKY: 25. Rybička, 45. Finěk, 46. Doležal - 43. Sedláček (Přímý kop), 57. Horský (Pokutový kop), 63. Horský (as. Sedláček), 81. Bednár (as. Bzura). ŽK: 42. Kopáč - 44. Tsykalo, 67. Horský. ROZHODČÍ: Mach - Raplík, Papežík. DELEGÁT: Svoboda. DIVÁCI: 165.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 4:8 (3:3, 1:5) - Střely mimo branku 2:4 (1:2, 1:2) - Střely zblokované 3:4 (2:2, 1:2) - STŘELY CELKEM 9:16 (6:7, 3:9) - Vyložené šance 1:3 (1:2, 0:1) - Rohy 0:4 (0:1, 0:3) - Ofsajdy 1:4 (0:2, 1:2) - Fauly 10:14 (5:7, 5:7).

Team logo

Kuděla - Veselka (K), Kopáč (86. Holec), Rudavskyi (74. Havel) - Finěk, Langr, Kneifel, Doležal, Labík (61. Howard) – Rybička (61. Hájek), Řezníček.

PŘIPRAVENI: Kukal (B) - Tvrdý.

TRENÉŘI: Hrabík - Kraus, Krčál, Kareš.

Team logo

FK Teplice

Čechal - Labík (46. Kříž), Hora, Tsykalo, Švanda (46. Kolář) - Váňa (61. Bzura), Sedláček - Urbanec, Vachoušek M. (K) (75. Korselt), Zsigmond (46. Bednár) - Horský.

PŘIPRAVENI: Grümann (B) - Köstl.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Novák.

Komentář k zápasu

Důležitý souboj o odpoutání se ze sestupových příček třeliligové tabulky zvládl lépe B-tým FK Teplice, který na východě Čech dokázal otočit nepříznivé skóre z 1:3 na 4:3 a zaslouženě tak po dvou brankách Filipa Horského a jedné Richarda Sedláčka a Samuela Bednára odvezl s Chlumce nad Cidlinou veledůležité tři mistrovské body.

Lépe do utkání vstoupili hosté ze severu Čech, když si postupně vypracovali brankové příležitosti Jakub Urbanec a Filip Horský. Byli to ale nakonec domácí, kteří ve 25.minutě otevřeli skóre utkání. Hned jejich první střela mezi tyče z kopačky Petra Rybičky skončila za zády bezmocného Matěje Čechala - 1:0. Ve 44.minutě Skláři vyrovnali po milimetrově přesném přímém kopu Richarda Sedláčka, za kterým se chlumecký brankář Kuděla stačil jen ohlédnout - 1:1. Domácí si ale o pár desítek vteřin později dokázali vzít vedení zpět ještě před před odchodem do kabin a to sice po přesné hlavičce Daniela Fiňka - 2:1.

Úvod druhého poločasu patřil domácích a toho využil hned ve 46.minutě David Doležal, když vrátil do sítě střelu reflexivně vyraženou brankářem Čechalem - 3:1. V těchto fázích utkání to s Teplicemi ohledně případného zisku mistrovských bodů nevydalo vůbec dobře. Vše se ale začalo záhy obracet a hosté si postupně získávali územní a také herní převahu. V 56.minutě vnikl do chlumecké šestnáctky střídající Martin Kříž a domácí obrana ho zastavila jen za cenu faulu. Nařízený pokutový kop mazácky a s přehledem proměnil Filip Horský a dal žluto-modrým barvám naději - 3:2. O 7 minut později bylo dokonce vyrovnáno. Po asistenci režiséra teplické ofenzivy Richarda Sedláčka z hranice šestnáctky nekompromisně a přesně k pravé tyči zakončil opět Filip Horský - 3:3. Skláři postupem času podnikali stále více nebezpečných výpadů do již unavené domácí obrany a nakonec se jim podařilo vstřelit i čtvrtou vítěznou branku. V 81.minutě po parádní přihrávce Matyáše Bzury skóroval z prostoru levého křídla Samuel Bednár, který poslal míč naprosto přesně ke vzdálenější tyči Kudělovi branky a definitivně taj rozhodl o výsledku dnešního utkání - 3:4.

V samotném závěru včetně čtyřminutového nastavení si Skláři zasloužené vedení s přehledem pohlídali a domácí Chlumec již do žádné větší šance nepustili. Dnešní důležité utkání nakonec skončilo výhrou teplického B-týmu, který tak opustil sestupové příčky třetiligové tabulky. Tu naopak domácí Chlumec po dnešní porážce momentálně uzavírá.